rozwód z narcyzem

Dziś chcę przedstawić Wam drugą zasadę procesu z narcyzem, a mianowicie: nie odpuszczaj! Proces z narcyzem męczy i rozumiem, jeśli już nie ma się siły kolejny raz walczyć z manipulacjami narcyza. Manipulacje mają różne formy:  wielostronnicowe pisma kierowane do sądu, mierzenie się z ogromem kłamstw na Twój temat.

Proces z narcyzem a pełnomocnik

Rozwód z narcyzem nie jest łatwy. Proces sądowy, a właściwie wyrok będzie miał wpływ na dużą część Twojego życia. Dlatego warto się zmobilizować od początku do tego, aby wszelkie działania były przemyślane i dobrze zaplanowane. Oczywiście sytuacja w toku postępowania może się zmieniać, ale warto mieć nakreślony plan działań oraz cel, który chcesz osiągnąć, rozstając się z narcyzem.

Co można zrobić?

Jeśli masz pełnomocnika to uzgodnij z nim to, aby to on wziął na siebie kontakt z narcyzem/osobą toksyczną. Da Ci to możliwość minimalnego kontaktu z drugą stroną i większy spokój.  Jeśli nie masz pełnomocnika, to wyznacz sobie jeden dzień na odpowiedź na pismo tak, aby stale o tym nie myśleć.

Wyznacz też konkretny dzień na kontakt z narcyzem, najlepiej również godzinę, aby nie być w ciągłej gotowości i nie czuć strachu przed dźwiękiem telefonu.

Rozwód z narcyzem a wsparcie bliskich

Jeśli masz taką możliwość, to zmień otoczenie nawet na chwilę. Wiem że z dziećmi to może być trudne, ale jeśli możesz, to zorganizuj taką zmianę choć na krótko. Pozwoli Ci to odpocząć od otaczających Cię spraw związanych z procesem z narcyzem.
Porozmawiaj z kimś bliskim o tym, jak się czujesz, co sprawia Ci trudność. W takich sytuacjach wsparcie jest nieocenione.

E-book: Narcyz w sądzie. Jak ochronić siebie i dzieci

W procesie z narcyzem nie ma miejsca na nieprzemyślane działanie. Jeśli chcesz zbudować strategię i dobrze przygotować się na działania narcyza, przeczytaj e-book. Powstał on na podstawie kilkunastu lat pracy oraz kilkuset konsultacji dla osób rozstających, rozwodzących z narcyzem/osobą toksyczną.

Jak zakończyć związek z narcyzem, żeby wreszcie uwolnić się z toksycznej reakcji ? Co robić, kiedy sprawa o rozwód, uregulowanie spraw dzieci idzie w złym kierunku? Jak zaplanować sprawę w sądzi,  żeby narcyz nie zabrał Ci tego, na czym Ci zależy? Odpowiedź znajduje się w tym e-booku: 

Narcyz w sądzie. Jak ochronić siebie i dzieci.

 

______________________________________

Jeśli chcesz umówić się na konsultacje ze mną, możesz to zrobić poprzez:

✉: Rejestracja online 

☎:  + 48 785-289-888 (infolinia czynna pon- sob w godzinach 8.00 – 20.00)

Pozdrawiam

Magdalena Bajsarowicz

Prawnik & Psycholog sądowy