Badanie OZSS - kiedy jest niezbędne?

Sprawdź, czy potrzebujesz badania Opiniodawczego Zespołu Specjalistów Sądowych (OZSS) w swoim procesie.

W sprawach regulujących władzę rodzicielską nad dzieckiem

Sąd kieruje wybrane przez siebie osoby na badanie OZSS, by określić więź emocjonalną między Wami a dzieckiem, bądź by ocenić z kim dziecko powinno mieszkać.

W sprawach dotyczących ustalania kontaktów z dzieckiem

Sąd kieruje wybrane przez siebie osoby na badanie OZSS, by ustalić czy odpowiednio wywiązujecie się ze swoich obowiązków rodzicielskich i terminów spotkań.

W sprawach trudnych, gdy małżonkowie są skłóceni

Sąd kieruje wybrane osoby (zazwyczaj rodziców) na badanie OZSS w sytuacjach trudnych, gdy relacje między rodzicami są bardzo napięte i obie strony skupiają się na konflikcie.

Wiem jak zwiększyć Twoje szanse w procesie z opinią OZSS

Jestem prawnikiem i psychologiem, więc wiem na co zwraca uwagę zespół ekspertów OZSS podczas tworzenia opinii.
Badanie OZSS - Zawnioskuję o badanie
Badanie OZSS - Przygotuję Cię do badania
Badanie OZSS - Zastrzegę opinię OZSS

Zawnioskuj o badanie OZSS

Nie czekaj aż sąd, bądź Twój współmałżonek wyjdą pierwsi z inicjatywą przeprowadzenia badania OZSS. Sam/a złóż wniosek z moją pomocą i zadaj pytania, które zwrócą uwagę psychologów na ważne obszary dotyczące Ciebie, drugiego rodzica i Twojego dziecka. Dzięki temu ochronię Cię przed pominięciem najważniejszych aspektów dotyczących Twojej rodziny. Zwrócę uwagę biegłych na newralgiczne obszary, które mają być poddane badaniu.

Przygotuj się do badania

Jestem prawnikiem i psychologiem, więc doskonale wiem jak wygląda badanie OZSS, jakie eksperci stosują metody i na co musisz zwrócić uwagę, aby końcowa opinia zawierała właściwe informacje o Tobie i Twojej rodzinie. Dlatego przeprowadzę Cię przez proces badania OZSS, dzięki czemu przedstawisz swoje stanowisko we właściwy sposób. Zadbam też o to, byś podczas badania czuł/a się komfortowo i dobrze przygotowany/a.

Przygotuj zarzuty

Z doświadczenia wiem, że opinia OZSS nie zawsze jest wydana z zachowaniem zasad opiniowania psychologiczno-sądowego. Gdy OZSS wyda opinię, zwróć się do mnie. Przeanalizuję ją i sprawdzę jej zgodność z obowiązującymi regułami. Jeśli w Twoim postępowaniu będzie możliwe złożenie zarzutów psychologicznych do gotowej opinii OZSS i znajdę ku temu podstawę, to przygotuję dla Ciebie pismo z zastrzeżeniami psychologicznymi.

Zamów narzędzia, które przygotują Cię do badania OZSS

Zobacz moje produkty cyfrowe w temacie OZSS.

[E-book] Kluczowe pytania do badania OZSS i biegłych psychologów

Co otrzymujesz:
1. opracowanie teoretyczne i praktyczne dotyczące badania OZSS,
2. ponad 190 pytań z 18 kategorii – wystarczy wybrać kategorie i pytania, które najlepiej odnoszą się do Twojej sytuacji,
3. wzory wniosków do sądu – wystarczy uzupełnić swoje dane i wpisać wybrane pytania,
4. każda kategoria została opatrzona moim komentarzem, w którym odnoszę się również do praktyki,
5. pod każdą kategorią wypisane są sytuacje, w których warto zadać pytania z konkretnej kategorii.

[E-book] Jak przygotować się do badania OZSS (teoria i praktyczne ćwiczenia)

Co otrzymujesz:
1. opracowanie teoretyczno-praktyczne, które przygotuje Cię do badania OZSS,
2. 168 stron wiedzy teoretycznej oraz praktycznej do wykorzystania przed i podczas badania OZSS,
3. przydatny spis najważniejszych terminów przed badaniem OZSS, o których musisz pamiętać,
4. przed każdym ćwiczeniem znajduje się instrukcja, która wyjaśni Ci jak dokładnie wykonać ćwiczenia,
5. każdy rozdział został opatrzony moim komentarzem, w którym odnoszę się do praktyki.

Zastrzeż opinię OZSS lub odpowiedz stosownym pismem

Sprawdźmy, czy mamy podstawę do sporządzenia zarzutów psychologicznych do opinii OZSS.
Badanie OZSS - przygotuj pismo

Przygotuj i złóż zastrzeżenia psychologiczne do opinii OZSS

Pismo zawiera podstawowe zastrzeżenia psychologiczne, z którymi spotykam się w swojej codziennej praktyce.

Co zyskasz zlecając mi przygotowanie pisma?
Otrzymujesz dokument z moim podpisem gotowy do złożenia w sądzie. Nie musisz samodzielnie przygotowywać pisma, szukać podstaw teoretycznych, konkretnych twierdzeń czy literatury, aby stawiany zarzut było odpowiednio uzasadniony. Niektóre podręczniki dostępne są tylko dla osób posiadających dyplom psychologa, dlatego mogę zastosować rozbudowaną argumentację popartą wiedzą teoretyczną i wieloletnimi badaniami dostępnymi tylko dla specjalistów.

Badanie OZSS - przygotuj pismo

Ustosunkuj się do otrzymanej odpowiedzi na Twoje zastrzeżenie

Pismo podsumowuje i przedstawia odpowiedź na twierdzenia psychologów wyrażone w ustosunkowaniu się do zastrzeżeń. Podstawa treści powstaje w oparciu o zasady opiniowania i stanowisko przedstawione w literaturze psychologicznej.

Co zyskasz zlecając mi przygotowanie pisma?
Otrzymujesz dokument z moim podpisem gotowy do złożenia w sądzie. Nie musisz samodzielnie poświęcać czasu, by poszukiwać i selekcjonować informacje, które często są dostępne wyłącznie dla psychologów. Testy i podręczniki z opracowaniem teoretycznym w większości sytuacji mogą kupić i mają dostęp tylko psychologowie, dlatego mogę zastosować rozbudowaną argumentację popartą wiedzą teoretyczną i wieloletnimi badaniami dostępnymi tylko dla specjalistów.

Masz ważne pytania o badanie OZSS w Twojej sprawie?

Spotkaj się ze mną online lub na żywo we Wrocławiu.

Przeanalizujmy otrzymaną przez Ciebie opinię OZSS

Opinia Opiniodawczego Zespołu Sądowych Specjalistów (OZSS) lub biegłego psychologa ma kluczowe znaczenie w postępowaniu. Nie zawsze jednak wydana jest z zachowaniem zasad opiniowania psychologiczno-sądowego i literatury psychologicznej. Analizuję więc wystawioną opinię i sprawdzam jej zgodność z obowiązującymi regułami.

Opinia przygotowywana jest przez psychologów, dlatego dla dokonania jej analizy, warto opierać się na wiedzy psychologicznej, którą posiadam. Podczas konsultacji pomogę zrozumieć Ci otrzymaną opinię OZSS, poprzez wytłumaczenie Ci niezrozumiałych pojęć psychologicznych. Jeśli w Twoim przypadku będzie to zasadne, to przedstawię Ci również możliwości i podstawy zastrzeżeń do opinii.

Przygotujmy zarzuty do opinii OZSS

Sąd zazwyczaj wydaje orzeczenie zgodne z ustaleniami biegłych. Dlatego w sytuacji w której opinia przygotowana przez OZSS jest dla Ciebie niekorzystna, musisz liczyć się z tym, że sąd weźmie pod uwagę opinię biegłych i ustalenia w niej zawarte, a orzeczenie, które wyda może być niekorzystne dla Ciebie. Spotkaj się ze mną online lub na żywo, a ja przeanalizuję, czy przedstawione stanowisko biegłych jest zgodne z zasadami opiniowania oraz stanowiskiem wyrażanym w literaturze psychologicznej. Przedstawię Ci możliwości i podstawy argumentów, które możesz przedstawić w sądzie.

Pomogę Ci opracować merytoryczne stanowisko, w którym wykażesz dostrzeżone niezgodności opinii z rzeczywistością oraz własny punkt widzenia.

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej?

Przejdź do miejsca w którym możesz lepiej mnie poznać lub zajrzyj do moich wpisów o badaniu OZSS.

Opinie klientów na temat mojej pracy

Zobacz co myślą o mnie klienci i pacjenci.
Pani Magda wytłumaczyła mi jak przygotować dzieci do rozwodu. Powiedziała mi jak z nimi rozmawiać i na co się przygotować. Najważniejsze było dla mnie chronić dzieci, żeby nie przeżywały tego co ja. Przez spotkania nauczyłam się rozmawiać z nimi w ogóle na trudne tematy a rozówd nie jest już trudym tematem dla nas.

Julia J.

Pacjentka

Jestem bardzo wdzięczna losowi, ze spotkałam Panią Magdę w czasie rozwodu. Taką siłę jaką miałam po wizytach i przekonanie, że mogę zmienić swoje życie jest bezcenne. Polecam każdemu, kto przeżywa rozwód.

Klaudia M.

Pacjentka

Potrzebowałam opinię psychologa do sprawy rozwodowej i tak trafiłam do gabinetu, Pani Magdy. Badania trwały długo ale było warto. Pani Magda wytłumaczyła mi wszytko dokładnie. Polecam, widać że zna się na swojej pracy.

Pacjentka

Pacjentka

Przy rozwodzie były maż chciał udowodnić, że jestem okropną matką, cały czas wytykał mi błędy, wiedziałam , że robi mi na złość ale bardzo bałam się, że zabierze mi córkę. W beznadziejnej sytuacji w strasznym stanie trafiłam do Pani Psycholog. Pomogła mi stanąć na nogi w rozwodzie i przygotowała bardzo szczegółową opinię na mój temat, pokazałam że jestem dobrą matką.

Weronika K.

Pacjentka

Świetny psycholog rozwodowy. Widać doświadczenie, wiedzę i ludzkie podejście. Dziękuję i do zobaczenia.

Paulina M.

Pacjentka