narcystyczna osobowość

Narcystyczna osobowość drugiej strony relacji oznacza manipulowanie Tobą i kłamstwa. Jeśli chcesz podjąć działania czy to związane z rozstaniem czy już z procesem sądowym, zacznij słuchać swojej intuicji.

Manipulacja narcyza

Podczas konsultacji bardzo często spotykałam się z pewnym schematem manipulacji stosowanych przez narcyza. Pod wpływem jego przemyślanych działań bardzo łatwo jest stracić wiarę we własny osąd i zaufanie do siebie. To częste zjawisko u osób, których dotykają zachowania narcyza, ponieważ dążą one do zabrania Ci pewności siebie, ale i przekonania, że Twoje wybory są dobre.

Zaufaj sobie, kiedy rozstajesz się z narcyzem

Zasada, o której dziś mówię, niewiele wspólnego ma z prawem. Chcę jednak pokazać Ci, że Twój osąd sytuacji, pewnych zachowań zazwyczaj jest dobry. Po wielu konsultacjach, godzinach spędzonych na budowaniu strategii rozstania z narcyzem wiem, że Klienci bali się ufać swojej intuicji. Niemniej jednak intuicja ta podpowiadała im prawidłowe zachowania czy dobre decyzje – dobre dla nich.

Kiedy wychodzi się z toksycznego związku, warto zwracać uwagę na to, co się czuje i co podpowiada intuicja. W kontekście procesu z narcyzem, kiedy prowadzę konsultacje i omawiam strategie, bardzo dużo osób, mówi, że chciało się zachować w określony sposób, ale zabrakło im odwagi do działania.

Dlatego, jeśli następnym razem poczujesz, że warto byłoby podjąć pewne działania, skonsultuj swój pomysł ze specjalistą. Może okazać się, że Twoje działania są jak najbardziej słuszne i warto zbudować właśnie taką strategię rozstania z narcyzem.

E-book: Narcyz w sądzie. Jak ochronić siebie i dzieci

W procesie z narcyzem nie ma miejsca na nieprzemyślane działanie. Jeśli chcesz zbudować strategię i dobrze przygotować się na działania narcyza, przeczytaj e-book. Powstał on na podstawie kilkunastu lat pracy oraz kilkuset konsultacji dla osób rozstających, rozwodzących z narcyzem/osobą toksyczną.

Jak zakończyć związek z narcyzem, żeby wreszcie uwolnić się z toksycznej reakcji ? Co robić, kiedy sprawa o rozwód, uregulowanie spraw dzieci idzie w złym kierunku? Jak zaplanować sprawę w sądzi,  żeby narcyz nie zabrał Ci tego, na czym Ci zależy? Odpowiedź znajduje się w tym e-booku: 

Narcyz w sądzie. Jak ochronić siebie i dzieci.

 

______________________________________

Jeśli chcesz umówić się na konsultacje ze mną, możesz to zrobić poprzez:

✉: Rejestracja online 

☎:  + 48 785-289-888 (infolinia czynna pon- sob w godzinach 8.00 – 20.00)

Pozdrawiam

Magdalena Bajsarowicz

Prawnik & Psycholog sądowy