kiedy narcyz odpuszcza

Jestem w trakcie przygotowywania  dla Ciebie serii artykułów z zasadami procesu z narcyzem. Na tej podstawie zweryfikujesz to, co dzieje się w Twojej sprawie lub ułożysz plan działania. Dziś pierwsza publikacja odnośnie tego kiedy narcyz odpuszcza, czyli: nie zakładaj, że sprawa jest z góry wygrana.

Doświadczenie

Nie mam na celu przestraszyć Cię, bo moją rolą jest wspieranie Cię , ale znajomość tej zasady uchroni Cię przed podstawowym błędem. Proces z narcyzem jest bardzo dynamiczny, ma wiele zwrotów akcji. Dlatego to, że posiadasz na początku pewną lub dobrze rokującą pozycję, nie przesądza o tym, że tak będzie również na końcu procesu. Pracowałam z osobami, które przeoczyły moment, w którym narcyz/osoba toksyczna zaczynała ,,zasypywać” sąd swoimi dowodami, a przez to, że ktoś czuł się pewnie, przestał na bieżąca dokumentować zachowanie narcyza i pokazywać jego zachowanie.

Czas trwania procesu z narcyzem

Procesy z narcyzem/osobą toksyczną trwają często wiele lat. W tym czasie dzieci dojrzewają, zmienia się Twoja sytuacja, więc z tego punktu widzenia również to, co przestawisz na początku procesu, przestaje być aktualne na jego końcu.

Dlatego dobrze jest co jakiś czas przy długoterminowym procesie wskazać w piśmie procesowym za co jest się odpowiedzialnym w życiu dzieci, jak zachowuje się narcyz. W większości sytuacji, gdy pokażesz zachowanie narcyza w postaci wiadomości lub nagrań, to albo ich zaprzestanie albo zmieni formę na trudniejszą do uchwycenia.

Kiedy narcyz odpuszcza? Musisz trzymać cały czas rękę na pulsie. Nie chodzi o to , żeby cały czas myśleć o sprawie sądowe,  tylko o to,  żeby na bieżąco dokumentować to, co faktycznie się dzieje.

Zadanie nr 1- stwórz własną listę do sprawdzenia

Wypisz obszary za co jesteś odpowiedzialna/y w życiu domowym/w życiu dzieci. Kwestie te dopasuj do swojej strategii procesowej i indywidualnej sytuacji.  Np. jeśli Twoim celem jest uregulowanie kontaktów z drugim rodzicem w określony sposób, odpowiedz sobie na pytanie dlaczego to rozwiązanie jest najlepsze dla dzieci, co możesz w związku z nim dać dzieciom. Następnie zastanów się nad tym, jakie możesz zgromadzić dowody w tym obszarze i wyselekcjonuj to, co już posiadasz.

Zadanie nr 2- sprawdź pismo procesowe

Warto ustalić jakie rezultaty chcesz uzyskać w procesie i zadawać sobie pytania kontrolne. Dla przykładu:

Czy na podstawie ostatniego pisma jest szansa, że sąd przyzna mi …? (tutaj wpisz swój cel)

Jeśli nie, to odpowiedz sobie na pytanie: co trzeba zmienić?

E-book: Narcyz w sądzie. Jak ochronić siebie i dzieci

W procesie z narcyzem nie ma miejsca na nieprzemyślane działanie. Jeśli chcesz zbudować strategię i dobrze przygotować się na działania narcyza, przeczytaj e-book. Powstał on na podstawie kilkunastu lat pracy oraz kilkuset konsultacji dla osób rozstających, rozwodzących z narcyzem/osobą toksyczną.

Jak zakończyć związek z narcyzem, żeby wreszcie uwolnić się z toksycznej reakcji ? Co robić, kiedy sprawa o rozwód, uregulowanie spraw dzieci idzie w złym kierunku? Jak zaplanować sprawę w sądzi,  żeby narcyz nie zabrał Ci tego, na czym Ci zależy? Odpowiedź znajduje się w tym e-booku: 

Narcyz w sądzie. Jak ochronić siebie i dzieci.

 

______________________________________

Jeśli chcesz umówić się na konsultacje ze mną, możesz to zrobić poprzez:

✉: Rejestracja online 

☎:  + 48 785-289-888 (infolinia czynna pon- sob w godzinach 8.00 – 20.00)

Pozdrawiam

Magdalena Bajsarowicz

Prawnik & Psycholog sądowy