jak zachowuje się narcyz

Nie wszyscy wiedzą o tym, jak zachowuje się narcyz. Jego zachowania są schematyczne, powtarzalne, ale nie wszyscy mają świadomość jakie zachowania mogą być niepokojące. Chcę przedstawić Ci piątą zasadę procesu z narcyzem. Mowa o opisywaniu zachowań narcyza tak, aby były zrozumiałe również dla osób, które nie miały do czynienia z narcyzmem.

Jak zachowuje się narcyz – czy wszyscy o tym wiedzą?

Zachowania, które opisujesz w piśmie procesowym czy podczas rozprawy muszą być zrozumiałe nawet dla osoby, która nie wie nic o narcyzmie. Często mając wiedzę o tym, jakie mechanizmy stosuje narcyz w swoich zachowaniach, identyfikując je na podstawie tego, co czytasz, znalezionych w Internecie materiałów, łatwo ulec wrażeniu, że są one również znajome dla innych osób.

Jak wygląda życie z narcyzem?

Ktoś, kto nie doświadczył życia z narcyzem lub nie jest specjalistą w tym obszarze, nie wie z czym trzeba się zmierzyć. Musisz pamiętać o tym, że ważne jest przede wszystkim selekcjonowanie informacji, które przedstawiasz, aby zawierały one przykłady. Muszą one jednoznacznie wskazywać to, jak zachowuje się druga strona. Przekazywane przez Ciebie informacje muszą nieść ze sobą konkretny przekaz odnośnie zachowań drugiej strony – muszą być konkretne, nie ma miejsca na niedopowiedzenia.

Dlaczego warto dokładnie opisywać zachowania narcyza?

Jest to ważne dlatego, że narcyz w procesie wykorzysta każdy słaby punkt. W sytuacji, kiedy przykłady nie będą jasne i konkretne, narcyz może zbudować Twój obraz jako osoby konfliktowej i pokazującej nieistotne kwestie. Może zarzucić Ci również kłamstwo. Aby tego uniknąć,  możesz poprosić kogoś bliskiego, żeby sprawdził z Tobą czy to co znajduje się w piśmie procesowym, jest konkretne i klarowne.

E-book: Narcyz w sądzie. Jak ochronić siebie i dzieci

W procesie z narcyzem nie ma miejsca na nieprzemyślane działanie. Jeśli chcesz zbudować strategię i dobrze przygotować się na działania narcyza, przeczytaj e-book. Powstał on na podstawie kilkunastu lat pracy oraz kilkuset konsultacji dla osób rozstających, rozwodzących z narcyzem/osobą toksyczną.

Jak zakończyć związek z narcyzem, żeby wreszcie uwolnić się z toksycznej reakcji ? Co robić, kiedy sprawa o rozwód, uregulowanie spraw dzieci idzie w złym kierunku? Jak zaplanować sprawę w sądzi,  żeby narcyz nie zabrał Ci tego, na czym Ci zależy? Odpowiedź znajduje się w tym e-booku: 

Narcyz w sądzie. Jak ochronić siebie i dzieci.

 

______________________________________

Jeśli chcesz umówić się na konsultacje ze mną, możesz to zrobić poprzez:

✉: Rejestracja online 

☎:  + 48 785-289-888 (infolinia czynna pon- sob w godzinach 8.00 – 20.00)

Pozdrawiam

Magdalena Bajsarowicz

Prawnik & Psycholog sądowy