jak zachowuje się narcyz po rozstaniu

Czytając Wasze wiadomości, prowadząc konsultacje często spotykam się z pytaniem odnośnie tego jak zachowuje się narcyz po rozstaniu. Na wstępie powiem Ci tylko, że nie można liczyć na rozstanie ugodowe, w którym to narcyz okaże Ci szacunek i podziękuje za wspólnie spędzony czas.

Jak narcyz zachowuje się po rozstaniu

Sądzisz, że narcyz przeprosi Cię za swoje zachowanie? Chcesz, żeby narcyz docenił to, że zajmujesz się dziećmi i domem? Myślisz, że narcyz szanuje Twoje zdanie i liczy się z tym, czego chcesz? Weźmie pod uwagę to, że utrzymujesz rodzinę? Na każde z tych pytań odpowiedź brzmi: nie!
Nie jest dla niego ważne to, że byłaś/eś przy nim w najtrudniejszych momentach życia, wspierałaś/eś w karierze zawodowej, urodziłaś mu dzieci, wychowujesz je i dbasz o ciepło domowego ogniska, czy poświęciłaś/eś dla niego własną karierę, aby zawodowo mógł się rozwijać. Nie jest ważne również to, że spędziliście kilka czy kilkanaście lat razem tworząc związek i rodzinę.

Czy narcyz liczy się z Tobą?

Narcyz nie liczy się z Twoim zdaniem, bo to własne zdanie uważa za najważniejsze. Cechuje go egoizm oraz skupienie się na sobie – swoich celach, planach i rozwoju. Dla narcyza nie ma świętości  – to znaczy, że nie ma dla niego znaczenia wspólna przeszłość.
Narcyz w procesie nie cofnie się przed niczym i fakt Twojego poświęcenia, wspólnie spędzonego czasu nie wpłynie na to, że nie będzie posuwał się do wszelkich podłości.
Im wcześniej zrozumiesz, że narcyz wytoczy przeciwko Tobie najcięższe działa, tym dla Ciebie bezpieczniej. Pozwoli Ci to przygotować lepszą strategię i faktycznie od samego początku pokazywać swoją perspektywę. Im szybciej zrozumiesz to, że Wasze wspólne życie dla narcyza nie ma znaczenia, tym mniej krzywdy narcyz zdąży Ci wyrządzić.

E-book: Narcyz w sądzie. Jak ochronić siebie i dzieci

W procesie z narcyzem nie ma miejsca na nieprzemyślane działanie. Jeśli chcesz zbudować strategię i dobrze przygotować się na działania narcyza, przeczytaj e-book. Powstał on na podstawie kilkunastu lat pracy oraz kilkuset konsultacji dla osób rozstających, rozwodzących z narcyzem/osobą toksyczną.

Jak zakończyć związek z narcyzem, żeby wreszcie uwolnić się z toksycznej reakcji ? Co robić, kiedy sprawa o rozwód, uregulowanie spraw dzieci idzie w złym kierunku? Jak zaplanować sprawę w sądzi,  żeby narcyz nie zabrał Ci tego, na czym Ci zależy? Odpowiedź znajduje się w tym e-booku: 

Narcyz w sądzie. Jak ochronić siebie i dzieci.

 

______________________________________

Jeśli chcesz umówić się na konsultacje ze mną, możesz to zrobić poprzez:

✉: Rejestracja online 

☎:  + 48 785-289-888 (infolinia czynna pon- sob w godzinach 8.00 – 20.00)

Pozdrawiam

Magdalena Bajsarowicz

Prawnik & Psycholog sądowy