Czy mogę pomóc narcyzowi
Czy możesz pomóc narcyzowi? Nie! Nie wszyscy mają tę świadomość, ale narcyzowi możesz pomóc nawet nieświadomie. Wiadomym jest, że podczas rozstania strony nie chcą sobie pomagać, tym bardziej, kiedy rozstajesz się z narcyzem, jednak możesz to zrobić nie wiedząc o tym. O czym mowa?

Czy mogę pomóc narcyzowi? Zachowaj czujność!

Klasycznym błędem, a zarazem pomocą narcyzowi w procesie jest skierowanie go na kurs podniesienia kompetencji rodzicielskich lub terapię.  Przyjmuje się, że oddziaływania zewnętrzne, które nie wypływają z wewnętrznej chęci zmiany, nie będą skuteczne. Należy pamiętać o tym, że narcyz się nie zmieni.  W związku z tym, ukończenie przez niego kursu, terapii nie przyniesie realnego rezultatu. Musisz mieć na względzie to, że narcyz po ukończeniu kursu podniesienia kompetencji rodzicielskich czy odbyciu terapii zyska argument w sądzie na swoją korzyść.

Tego unikaj!

Gdy będziesz pisać w swoich pismach procesowych, czego narcyz nie robi, narcyz wykorzysta to przeciwko Tobie. Zacznie zachowywać się dokładnie tak, aby Twoje słowa brzmiały jak kłamstwo. Wskażesz w piśmie procesowym, że:

  • nie zajmuje się dzieckiem, to znajdzie dla niego czas,
  • nie uczęszcza z dzieckiem na zajęcia dodatkowe – zacznie je odwozić na zajęcia pozalekcyjne,
  • nie interesuje się stanem jego zdrowia – to narcyz zacznie być rodzicem, który chodzi z dzieckiem do lekarza.

Tym samym dasz mu gotowe rozwiązanie na to, jak pokazać sądowi, że mijasz się z prawdą i oskarżasz go o rzeczy, które są niezgodne z rzeczywistością. Tym samym wizerunek kreowany przez narcyza jako idealnego rodzica, może zostać nieopatrznie uwiarygodniony. Nie rób narcyzowi takich prezentów!

E-book: Narcyz w sądzie. Jak ochronić siebie i dzieci

W procesie z narcyzem nie ma miejsca na nieprzemyślane działanie. Jeśli chcesz zbudować strategię i dobrze przygotować się na działania narcyza, przeczytaj e-book. Powstał on na podstawie kilkunastu lat pracy oraz kilkuset konsultacji dla osób rozstających, rozwodzących z narcyzem/osobą toksyczną.

Jak zakończyć związek z narcyzem, żeby wreszcie uwolnić się z toksycznej reakcji ? Co robić, kiedy sprawa o rozwód, uregulowanie spraw dzieci idzie w złym kierunku? Jak zaplanować sprawę w sądzie,  żeby narcyz nie zabrał Ci tego, na czym Ci zależy? Odpowiedź znajduje się w tym e-booku: 

Narcyz w sądzie. Jak ochronić siebie i dzieci.

 

______________________________________

Jeśli chcesz umówić się na konsultacje ze mną, możesz to zrobić poprzez:

✉: Rejestracja online 

☎:  + 48 785-289-888 (infolinia czynna pon- sob w godzinach 8.00 – 20.00)

Pozdrawiam

Magdalena Bajsarowicz

Prawnik & Psycholog sądowy