Jak postępować z narcyzem

To już kolejny wpis mówiący o tym jak postępować z narcyzem w procesie. Wszystkie zasady, o których mówię, powstały na podstawie kilkuset spraw, które konsultowałam z Klientami. Dziś chcę pokazać Ci, że równie ważne jak opisywanie zachowań narcyza, jest pokazanie tego, jakim Ty jesteś rodzicem, jakie działania były przez Ciebie podejmowane, aby dbać o rozwój dziecka i jego wychowanie.

Skup się na swoich atutach

Często kiedy narcyz/osoba toksyczna zaczyna atakować oszczerstwami bądź projekcją własnych zachowań, pojawia się chęć sprostowania wszystkiego i pokazania, że nie jest to prawda. Choć obrona przed takimi atakami jest ważna, to jednak nie można zapominać o tym, aby zaprezentować też siebie jako rodzica. W takich sytuacjach często zapomina się o tym, że niezależnie od obalania kłamstw narcyza, konieczne jest pokazywanie również tego, co Ty robisz, co robisz dla dzieci.  Pokazanie swoich działań, atutów jako rodzica jest równie ważne jak opisywanie zachowań narcyza. Niemniej jednak kluczowe będzie przedstawienie swoich kompetencji jako rodzica, tego, jak wyglądał Twój udział w życiu dziecka, w Waszej relacji.

Jak odpowiadać na pisma narcyza

Twoje pisma nie muszą być tak obszerne jak pisma narcyza. Warto jednak kategoryzować informacje w piśmie wyróżniając je np. stosując akapity czy przerwy. Warto również pamiętać o informacjach, które zawarłam w zasadzie numer 5, czyli skupieniu się wyłącznie na konkretnych, sprawdzonych informacjach, które w jasny sposób wskażą zachowania narcyza. Musisz pamiętać o tym, że w procesie z narcyzem nie powinno być miejsca na popełnianie błędów.

Tutaj przeczytasz o 5 zasadzie procesu z narcyzem:5 zasada procesu z narcyzem

E-book: Narcyz w sądzie. Jak ochronić siebie i dzieci

W procesie z narcyzem nie ma miejsca na nieprzemyślane działanie. Jeśli chcesz zbudować strategię i dobrze przygotować się na działania narcyza, przeczytaj e-book. Powstał on na podstawie kilkunastu lat pracy oraz kilkuset konsultacji dla osób rozstających, rozwodzących z narcyzem/osobą toksyczną.

Jak zakończyć związek z narcyzem, żeby wreszcie uwolnić się z toksycznej reakcji ? Co robić, kiedy sprawa o rozwód, uregulowanie spraw dzieci idzie w złym kierunku? Jak zaplanować sprawę w sądzi,  żeby narcyz nie zabrał Ci tego, na czym Ci zależy? Odpowiedź znajduje się w tym e-booku: 

Narcyz w sądzie. Jak ochronić siebie i dzieci.

 

______________________________________

Jeśli chcesz umówić się na konsultacje ze mną, możesz to zrobić poprzez:

✉: Rejestracja online 

☎:  + 48 785-289-888 (infolinia czynna pon- sob w godzinach 8.00 – 20.00)

Pozdrawiam

Magdalena Bajsarowicz

Prawnik & Psycholog sądowy