OZSS Katowice

Dzięki temu, że mam okazje pracować z Klientami z całej Polski wiem, że badania w OZSS Katowice są prowadzone przez Centrum Opiniodawstwa Sądowego. Jest ono traktowane na równi z OZSS.

OZSS Katowice a inne ośrodki – podobieństwa i różnice

Analizowałam opinie sporządzone zarówno przez OZSS w Katowicach, jak i przez Centrum Opiniodawstwa Sądowego, w którym pracują biegli. Samo badanie w OZSS Katowice oczywiście badanie składa się z rozmowy, obserwacji, z wypełnienia kwestionariuszy. Zauważyłam podczas analizowania różnych opinii, że w OZSS Katowice stosuje się więcej metod kwestionariuszowych aniżeli w innych ośrodkach.

Jak przygotować się do badania w OZSS Katowice

To, na co masz zdecydowany wpływ, to przygotowanie dobrych przykładów na poparcie swojego stanowiska. W swojej książce pokazuje jak budować narrację, bo podczas wypowiedzi ważne są dobre przykłady i spójność. Badanie jest bardzo stresujące dla rodziców. Wielu z nich mówiło mi o tym, że zapominali o najbardziej prostych informacjach. Trudno było im zbudować wypowiedź pomimo tego, że na co dzień nie mieli problemów z komunikacją.

Jak przygotować się do badania OZSS/biegłego psychologa – bestsellerowy ebook

📑 Jeśli czytasz ten wpis, to przed Tobą najpewniej jest badanie psychologiczno-sądowe w OZSS lub u biegłego psychologa. Im wcześniej zapoznasz się z tym tematem, dowiesz się  jak przygotować się dobrze do badania w OZSS lub u biegłego psychologa, tym lepiej. Mój bestsellerowy ebook to teoria i praktyka, dzięki któremu usystematyzujesz informacje, dowiesz się tego, na co zwracają uwagę biegli sądowi oraz OZSS i czego powinno się unikać podczas badań:

Jak przygotować się do badania OZSS i biegłych psychologów. Teoria. Praktyczne ćwiczenia

Badanie w OZSS Katowice w praktyce

Pamiętaj o tym, że ważne jest również to, co znajduje się w aktach sprawy. To wtedy specjalista OZSS, biegły psycholog ma pierwszy kontakt z informacjami o Tobie i drugim rodzicu. Gdy wspominałam o spójności, miałam na myśli także spójność wypowiedzi. Wypowiedź nie może być sprzeczna z zawartością akt sprawy. Jeśli Twoje stanowisko zmieniło się w toku postępowania, wyjaśnij to podczas rozmowy. Są oto okoliczności, na które warto zwrócić uwagę w rozmowie ze specjalistami, aby uniknąć niejasności.

Pamiętaj też o podstawowych rzeczach takich jak przygotowanie jedzenie, niezostawianie sobie spraw do załatwienia na dzień badania, ponieważ musisz być skupiona/y na badaniu.

______________________________________

Jeśli chcesz skonsultować swoją sprawę, zapraszam do mojej kancelarii prawno – psychologicznej Centrum Spraw Rozwodowych. Łączymy tutaj praktykę sądową z wiedzą i rozwiązaniami psychologicznymi.

𝗞𝗼𝗻𝘁𝗮𝗸𝘁:  

✉:  biuro@centrumsprawrozwodowych.pl

☎:  +48 724 271 288 

Pozdrawiam

Magdalena Bajsarowicz

Prawnik & Psycholog sądowy