Podejmując decyzję o rozwodzie lub dowiadując się, że druga strona chce się rozwieść, warto poznać swoje prawa i zabezpieczyć się na różne ewentualności. Nawet, jeśli budżet czy inne okoliczności nie pozwalają na zatrudnienie mecenasa do prowadzenia całej sprawy rozwodowej, to zdecydowanie warto udać się na jedną konsultację. Podczas spotkania można uzyskać informacje dopasowane do swojej sytuacji i poznać rozwiązania konkretnej sprawy. 

Aby wykorzystać maksymalnie czas, który przeznaczony jest na spotkanie w Kancelarii Centrum Spraw Rozwodowych, przygotowaliśmy listę najważniejszych kwestii. 

 

To, co musisz wziąć pod uwagę przed spotkaniem z prawnikiem rozwodowym

 

⓵ Wybór Kancelarii

Warto znaleźć kancelarię, która specjalizuje się w prawie rodzinnym, w tym w prowadzeniu postępowań o rozwód. Pozwoli to na przedstawienie podczas konsultacji przez mecenasa nie tylko wiedzy wynikającej z teorii, ale również z praktyki. Doświadczenie w prowadzeniu spraw rozwodowych jest kluczowe, bo pozwala wyprzedzić działanie drugiej strony, a tym samym lepiej przygotować się do procesu.

 

⓶ Lista pytań

Jeśli na co dzień nie korzystasz z usług prawników, wizyta w kancelarii może być stresująca. W takich sytuacjach można zapomnieć pytania, które zaplanowałaś / zaplanowałeś zadać prawnikowi rozwodowemu. 

Dlatego warto wcześniej przygotować pytania i zapisać je na kartce. Wówczas nawet w sytuacji stresu, uzyskasz ważne dla Ciebie informacje.

 

⓷  Dokumenty, które będą potrzebne do postępowania rozwodowego

Koniecznie zapytaj o dokumenty, które należy przygotować do rozwodu. Oczywiście z punktu widzenia formalnego niezbędne jest przedłożenie do pozwu rozwodowego aktu małżeństwa. Jednak warto zapytać o inne dokumenty, które należy przedstawić, aby pozew o rozwód i postępowanie rozwodowe było jak najlepiej przygotowane. 

 

⓸ Otwartość na szczerą rozmowę z mecenasem 

Podczas konsultacji w Kancelarii Centrum Spraw Rozwodowych, oprócz odpowiedzi na zadane pytania, standardem jest przekazywanie informacji, wykraczające poza zadane pytania, a wynikające z doświadczenia i indywidualnej, bieżącej analizy sytuacji Klienta.

 

⓹ Współpraca

Jeśli poczujesz, że jesteś w dobrym miejscu i mecenas prowadzący spotkanie wzbudził Twoje zaufanie, zapytaj o warunki współpracy i umowę. Czas rozwodu w wielu aspektach jest nieprzewidywalny i może zmieniać się dynamicznie. Warto w tej sytuacji mieć jasność jak wyglądają obowiązki mecenasa i kancelarii, czyli czego dotyczy umowa, jak przebiega współpraca oraz ile wynosi wynagrodzenie. 

 

Zespół Kancelarii Centrum Spraw Rozwodowych