Odwołanie od opinii OZSS – konsultacje

Podejmując się tematyki związanej z badaniem OZSS chciałam mieć realny wpływ na to, że badanie OZSS zostanie odczarowane. Wiem, jak wiele macie wątpliwości w zakresie badania OZSS, gdyż bardzo często zadajecie pytania o to, jak wygląda ono wygląda, jak napisać odwołanie od opinii OZSS. W dzisiejszej publikacji chcę także odpowiedzieć na jedno z codziennie pojawiających się pytań: jak przebiega współpraca ze mną pod kątem zastrzeżeń do opinii OZSS.

Umówienie się na konsultacje

 

 

 

Pierwszym krokiem, kiedy chcecie napisać odwołanie od opinii OZSS, jest umówienie się na konsultacje ze mną. Jestem prawnikiem i psychologiem sądowym, który w pracy zawodowej łączy te dwie dziedziny, aby jeszcze skuteczniej móc Wam pomagać w sprawach rodzinnych. Im wcześniej zgłosisz się na konsultację, tym więcej masz czasu na przygotowanie zastrzeżeń do opinii OZSS.  W wielu konsultacjach Klienci biorą udział ze swoim pełnomocnikiem, dzięki czemu jesteśmy w stanie połączyć widzę prawną z psychologiczną.

Jeśli masz pytania w zakresie odwołania od opinii OZSS, chcesz wiedzieć czy opinia jest zgodna ze standardami opiniowania, umów się na konsultacje.

 

Wysłanie opinii OZSS

Przed każdą konsultacją zapoznaję się z opinią OZSS. Dzięki temu podczas konsultacji możemy omówić możliwe rozwiązana, uchybienia w opinii OZSS, a także możliwości odwołania się od opinii OZSS. Dlatego około 2 dni przed umówionym terminem konsultacji możesz wysłać e-mailowo opinię OZSS, od której chcesz się odwołać. Możesz również przesłać dokumentację od psychologa czy pedagoga, która dotyczy funkcjonowania Twojego dziecka.

 

Jak przebiega konsultacja dotycząca OZSS

Po wcześniejszej analizie opinii OZSS już podczas konsultacji mogę powiedzieć Ci , czy są podstawy prawne oraz te, które uwzględniają regulacje dla psychologów, do tego, aby złożyć zastrzeżenia do opinii.  Jeśli jest możliwość odwołania się od opinii OZSS, omawiam ją na konsultacji.

 

Odwołanie od opinii OZSS – Twoja decyzja

Podczas spotkania omawiam możliwości sporządzenia zarzutów do opinii OZSS (odwołanie się od niekorzystnej opinii OZSS. Już na spotkaniu lub po nim możesz podjąć decyzję czy na podstawie uzyskanych informacji przygotujesz zastrzeżenia samodzielnie czy chcesz, żebym to ja je przygotowała.

O tym, dlaczego warto przygotować zarzuty do opinii OZSS, pisałam tutaj: Dlaczego trzeba przygotować zarzuty do opinii OZSS

 

Jeśli czytasz ten wpis, a jesteś jeszcze przed badaniem OZSS, warto wiedzieć co można zrobić, aby zwrócić uwagę biegłych na najważniejsze aspekty w Twojej sprawie. Masz prawo do tego, aby we wniosku zadać biegłym pytania. W ten sposób masz wpływ na to, czy biegli ustosunkują się do zadanych pytań i poruszą te najważniejsze kwestie. Skorzystaj z e-booka, który przygotowałam, zawierającego ponad 190 gotowych pytań, które możesz wykorzystać we wniosku.

Kluczowe pytania do badania OZSS i biegłych psychologów

Druga kwestia to wiedza odnośnie tego, czego można spodziewać się podczas badania OZSS. Jeśli nie chcecie zostać zaskoczeni pytaniami biegłych, przygotujcie się do badania wcześniej.

O tym, jak przygotować się dobrze do badania w OZSS, możesz przeczytać w moim e-booku. Usystematyzujesz informacje, dowiesz się tego, na co zwracają uwagę biegli OZSS podczas badania i czego powinno się unikać podczas badań.

Ebook Jak przygotować się do badania OZSS i biegłych psychologów. Teoria. Praktyczne ćwiczenia Ebook

Ustalenia dotyczące sporządzenia zastrzeżeń do opinii OZSS

Jeśli zdecydujesz się na współpracę ze mną i sporządzenie przeze mnie zastrzeżeń do opinii, musimy ustalić najważniejsze szczegóły. Po konsultacji ustalamy termin, wynagrodzenie, a także zakres zastrzeżeń do opinii OZSS, które mam sporządzić.

 

Odwołanie od opinii OZSS – umowa

Na podstawie uzyskanych od Ciebie informacji, sekretariat przygotowuje umowę, która jest do Ciebie wysyłana mailowo.

______________________________________

Jeśli chcesz skonsultować swoją sprawę, zapraszam do mojej kancelarii prawno – psychologicznej Centrum Spraw Rozwodowych. Łączymy tutaj praktykę sądową z wiedzą i rozwiązaniami psychologicznymi.

✉:  biuro@centrumsprawrozwodowych.pl

☎:  +48 724 271 288

Pozdrawiam

Magdalena Bajsarowicz

Prawnik & Psycholog sądowy